Silice

Nabízíme vysoce kvalitní silice, jejichž výroba patří k naší dlouholeté tradici. Silice jsou hojně užívány v kosmetickém a potravinářském průmyslu.

Kmínová silice (Oleum carvi)

Přírodní kmínová silice nachází široké uplatnění v potravinářském i kosmetickém průmyslu. Na lidský organismus působí antibakteriálně, odvodňuje a detoxikuje. Přináší úlevu při nadýmání, křečích, upravuje činnost zažívacích orgánů. Podporuje tvorbu mateřského mléka.

Smrková silice (Oleum piceae excelsis)

Smrková silice působí blahodárně na dýchací cesty, při revmatických potížích a mírných svalových a nervových bolestech. Je účinná při nachlazení, podporuje pocení, je vhodná do masážních olejů při revmatismu či při silné únavě.

Borovicová silice (Oleum pini silvestris)

Borovicová silice působí blahodárně na dýchací cesty, při revmatických potížích a mírných svalových a nervových bolestech. Inhalačně se používá při nachlazení a rýmě, respektive při všech onemocnění dýchacích cest. Do koupele je vhodná při svalové únavě. Dále dezinfikuje a čistí vzduch.

Mrkvová silice (Oleum daucis carota)

Mrkvová silice působí dezinfekčně, pomáhá při hojení hnisavých ran. Je vhodná k léčbě poraněné kůže. Působí na revmatismus, dnu a artritidu. Povzbuzuje činnost lymfatického systému, ovlivňuje činnost ledvin, povzbuzuje oběhový a močový systém.

Fenyklová silice (Oleum foniculi)

Fenyklová silice usnadňuje vykašlávání, působí antisepticky a močopudně. Stimuluje zažívání, obnovuje chuť k jídlu. Upravuje menstruaci a zmírňuje menstruační bolesti. Při větších koncentracích uspává. Je nevhodná pro epileptiky a v době těhotenství.

Koriandrová silice (Oleum coriandri)

Koriandrová silice zklidňuje organismus, podporuje trávení a chuť k jídlu, snižuje bolest a celkově posiluje. Napomáhá proti bolestem revmatického původu.

Koprová silice (Oleum anethi)

Koprová silice zlepšuje chuť k jídlu a působí proti nadýmání. Napomáhá vykašlávání, hojí svědící rány, stimuluje menstruaci a působí močopudně. Silice pomáhá odstraňovat kolikové stavy a napomáhá řešit kinetózu. Velké uplatnění nachází v potravinářském průmyslu.

Petrželová silice (Oleum petroselini)

Petrželová silice podporuje chuť k jídlu, významně působí na zažívání a působí močopudně. Silice má i silný dezinfekční účinek. Významné uplatnění nachází v potravinářském průmyslu k výrobě směsí koření a sušených polévek.

Libečková silice (Oleum levistici)

Libečková silice tlumí bolestivé stahy, koliky hladkého svalstva, střev, močového měchýře a močových cest. Velké uplatnění nachází v potravinářském průmyslu do směsí koření a dalších ochucovadel.

Dále nabízíme:

  • Česneková silice
  • Yzopová silice
  • Skořicová silice
  • Anýzová silice
  • Cedrová silice
  • Santalová silice
  • Celerová silice
  • Levandulová silice