Thermocompress – universal

Thermocompress – universal je opakovatelně použitelný obklad, který umožňuje využití blahodárných účinků tepla a chladu na lidský organismus. Jeho předností je možnost rychlého, jednoduchého a opakovaného použití a naprostá neškodnost ve styku s pokožkou.

Obklad v důsledku tepelného působení přispívá ke zmírnění nepříjemných stavů organismu a tím ke zlepšení celkové kondice.

  • Teplý se používá k lepšímu místnímu prokrvení a zmírnění bolesti.
  • Studený pomáhá zmírnit bolest při přetížení, únavě svalů a při otocích.

Fakta o terapii teplem a chladem

clipboard01Terapie založená na působení tepla a chladu tlumí bolest, přirozeným způsobem působí blahodárně na drobná zranění a proti otokům. Chlad zklidňuje nervová zakončení v postižené oblasti a tím zmírňuje pocit bolesti, omezuje vznik otoků způsobených přítokem krve do postižené oblasti, zmírňuje pocit „cukání“ v postiženém místě. Teplo mírní bolest podporou prokrvení a ohebnosti svalů a kloubů. Terapie teplem je obzvlášť vhodná pro osoby trpící revmatismem nebo artritidou. Teplé a chladné obklady je vhodné vzájemně kombinovat, výrazně se tím tiší bolest a urychluje uzdravení.

Velikost obkladů

  • Malý: 16 x 16 cm
  • Velky: 16 x 24 cm

Návod k použití

Ke studeným obkladům

K dosažení nejlepšího účinku se sáček vloží na 2 hodiny do mrazničky, po vyjmutí se přiloží přímo na postižené místo, po 2 minutách se přitlačí tak, aby k němu těsně přilehl a převáže se obvazem, ručníkem nebo jinou tkaninou. Ponechá se působit tak dlouho, pokud je vnímán pocit chladu.

Pokud je po prvním přiložení pocit chladu příliš silný, sáček se z postiženého místa sejme a přiloží se znovu za 10 až 15 minut. Při poruchách krevního oběhu by měl být používán pouze po předchozí poradě s lékařem.

K teplým obkladům

Sáček se vloží na 15 až 20 minut do vody zahřáté asi na 80°C. Po vyjmutí se osuší a po 15 minutách přiloží na postižené místo a upevní ručníkem, obvazem nebo jinou tkaninou. Je možno použít jej přímo po vyjmutí z vody, před přiložením se musí přebalit tkaninou.